19. 5. 2019 se uskutečnila benefiční akce “Hrajeme za lepší nádech!”. Basketbalové utkání, které by se dalo také nazvat ženy vs. muži, se odehrálo ve Sportovní hale Folimanka v Praze.  Nastoupily proti sobě týmy výběru Ženské basketbalové ligy (ŽBL) proti týmu osobností z Real Top Praha. Výtěžek akce byl věnován na nákup inhalátorů pro pacienty s cystickou fibrózou.

Za tým výběru ŽBL nastoupily: Lenka Bartáková, Renáta Březinová, Karolína Elhotová, kapitánka Kateřina Elhotová, Denisa Harapesová, Kateřina Kozumplíková, Tereza Krakovičová, Petra Kulichová, Kristýna Minarovičová, Renatta Pudláková, Kamila Štěpánová, Tereza Vorlová, Tereza Vyoralová a jako trenérka Alena Hanušová. Za tým Real Top Praha nastoupili: Jiří Babica, Jakub Bažant, Kamil Brabenec, Filip Březina, Petr Czudek, Vojtěch Dyk, Michal Ježdík, Miroslav Kemel, Petr Kolečko, Jiří Okáč, Tomáš Satoranský, Petr Treml a trenér a kapitán v jednom Ivan Trojan.

Celým utkáním diváky prováděli skvělí Barbora Černošková a Jan Smetana. Zápas zahájil rozskokem přední český hrudní chirurg profesor Pavel Pafko. Na palubovce od začátku panovala uvolněná atmosféra. Bylo znát, že se baví jak hráčky i hráči na hřišti, tak diváci v hledišti. Na podporu pacientů s cystickou fibrózou hrál vždy jeden hráč/hráčka z týmu s rouškou na obličeji. Utkání zpestřovali svěřenkyně Tanečního klubu Slimka Sedlčany a rope skipping týmu Skipping boys. V poločase dostaly přítomné děti možnost ovlivnit utkání. Každý si vybral svůj oblíbený tým a snažil se dát co nejvíce košů. Vstřelené koše se potom poměrově připočítaly k celkovému skóre jednotlivých týmů. Při zápase se také z reproduktoru ozvalo “INHALUJ, INHALUJ” po tomto pokynu měli účinkující za úkol nafouknout 5 balónků. Vítězům se pak připsalo 5 bodů. Přes všechny snahy obou týmů v závěrečných minutách, skončilo utkání nerozhodně 95:95.

Ve vestibulu probíhal bohatý doprovodný program. Návštěvníci si mohli vyzkoušet, jak je těžké složit inhalátor E-Flow, na jehož nákup byl určen celkový výtěžek akce. Díky dechovému trenažeru Powerbreath si mnozí uvědomili, jak může být těžké se nadechnout. Probíhala i ukázka aplikace CF Hero, která má pomoci dodržovat léčbu hlavně teenagerům s cystickou fibrózou. Všichni si moc pochutnávali na dobrotách od Sladkých teček, které byly tématicky vyšperkovány větrníky ze slaného karamelu. Pitný režim byl zajištěn díky Dobré vodě a pivovaru Nachmelená opice. Návštevníci si mohli zakoupit i trička s logem Hrajeme za lepší nádech. Někteří také zkusili své štěstí v hodnotné tombole.

Celkově přišlo akci podpořit přibližně 700 diváků, včetně známých osobností. V hledišti se objevili např. Tatiana Dyková, Simona Babčáková, Josef Trojan, Martin Myšička či Erik Tabery

Na fotky z akce se můžete podívat v naší fotogalerii. Velké dík za ně patří Patriku Nguyenovi!

Díky internetové aukci, sponzorům a divákům se celkově podařilo vybrat neuvěřitelných 450 000Kč. Z celého srdce děkujeme!